Rekonstrukce Modrého domečku z grantu Norských fondů

Řevnická kavárna Modrý domeček přivítá advent v novém

V rámci potřeb a vzrůstajícícho zájmu o rozšíření komunitních služeb pro osoby s duševním onemocněním využilo občanské sdružení Náruč možnosti zažádat prostřednictvím Ministerstva zdravotnictví České republiky, které se v rámci reformy psychiatrické péče zaměřuje na plnohodnotné začleňování duševně nemocných do společnosti o grant z Norských fondů. Cílem projektu je vybudování nových prostor pro chráněnou práci, sociální rehabilitaci a terapii osob s duševním onemocněním.

Vzhledem k úspěšnému postoupení této žádosti byla začátkem září 2015 zahájena rekonstrukce prvního patra chráněné kavárny Modrý domeček, které se v minulosti využívalo jako galerie, později však už víceméně sloužilo pouze jako depozitář.

Díky stavebním pracem, které aktuálně probíhají dojde k rozšíření stávající kavárny až o 20 míst, bude vybudován nový prostor pro přednáškovou činnost, vznikne zde nová kuchyně a samostatná místnost pro individuální a skupinovou práci pro zaměstnance s duševním onemocněním. Paralelně s tím bude přistavěna take nová část s šatnami a hygienickým zázemím pro tyto osoby.

Otevřením nových prostor dojde také k navýšení kapacity sociální rehabilitace, zvýšení počtu chráněných pracovních mist a získání prostoru pro krátkodobé stážisty z cílové skupiny.
Projekt také podpoří širokou veřejnost, která zde může získat potřebné informace v rámci cyklu přednášek na téma duševní zdraví I odborného poradenství. Využíváním už tak dnes velmi kvalitních služeb rozšířené kavárny se budou lidé nepřímo podílet na úspěšné integraci cílové skupiny v komunitě.

 

Náruč, zapsaný spolek

Tréninková pekárna