O nás

Sociální podnik Modrý domeček byl založen neziskovou organizací Náruč v roce 2007. Motivací pro založení sociálního podniku bylo vytvořit důstojné podmínky pro zaměstnávání lidí se zdravotním postižením, přinášet do řevnické komunity potřebné služby a posilovat solidaritu místních obyvatel.

Až do poloviny roku 2022 byl Modrý domeček provozován spolkem Náruč v rámci vedlejší hospodářské činnosti. V srpnu 2022 došlo k oddělení sociálního podnikání, tj. činnosti kavárny a gastro výrobny do nové společnosti Modrý domeček, s.r.o., kterou 100% vlastní Náruč, z. s.

Společnost zaměstnává více jak 50% osob se zdravotním postižením. Dlouhodobá stabilita našeho podnikání stojí na skvělé práci všech zaměstnanců, na jejich vytrvalosti, entuziasmu a chuti rozvíjet sebe i své nápady. Rádi propagujeme kvalitní práci lidí s postižením a jsme nesmírně pyšní na to, že spousta našich kolegů se vypracovala do vedoucích pozic, vedou své týmy, vzdělávají nové zaměstnance a aktivně se podílí na realizaci našich podnikatelských aktivit.